Kars Spor

Migros'ta Zorlu Günler

Koç Grubu yeni iş stratejileri çerçevesinde perakende sektöründen çıkmayı düşündüğünün altını çizip Migros’la ilgili satış takvimini açıkladığında en güçlü adayın Sabancı-Carrefour ortaklığı olacağı konuşuluyordu. Ancak bu ortaklık, Migros’a teklif vermeme kararı aldı. Sabancı’nın bu açıklaması, hem Migros hem Koç Holding hisselerine satış getirdi

Migros’un satış sürecinde sona yaklaşılırken potansiyel alıcılar arasındaki yaprak dökümü sürüyor. Koç Grubu, Migros’u satacağını açıkladığında en güçlü muhtemel alıcının Fransız Carrefour olacağı biliniyordu. Nitekim Sabancı Grubu da Fransız ortağı ile birlikte Migros’a ortak teklif vermeyi düşündüğünü daha önce kamuoyuna açıklamıştı. Hatta piyasada Carrefour-Sabancı ortaklığının Migros için 4 milyar doları gözden çıkardığı da konuşuldu. Ancak Migros’un en kuvvetli potansiyel alıcısı Sabancı-Carrefour ortaklığı dün sürpriz bir açıklama ile teklif vermeme kararı aldığını duyurdu.

Hisseler düştü Sabancı Holding’ten dün Borsa’ya gönderilen yazıda, “Şirketimiz ve Carrefour Group, Migros satış sürecinde teklif vermeme kararı almıştır” denildi. Sabancı’nın bu açıklamasının ardından Migros hisselerinde ciddi satışlar dikkati çekti.