Kars Spor

Ne kaleci ama!..

Gençlerbirliği'nin prensip anlaşmasına vardığı Şilili kaleci Nicolas Miroslav Peric'in skandalları bitmiyor. İHA muhabiri tarafından 2004 Aralık ayında kokain kullandığı için 6 ay futboldan men cezası aldığı ortaya çıkarılan Şilili kaleci Peric'in, striptiz barda yarı çıplak bir şekilde kadınlarla dans ederken çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı.


Gençlerbirliği'nin Şili'nin Audax Italiano takımında transfer etmek üzere olduğu 29 yaşındaki Peric'in lakabına yakışır bir hayat tarzı olduğu ortaya çıktı. Ülkesinde 'loco' (çılgın) lakabıyla çağrılan kalecinin hayatında skandallar eksik olmuyor. Şilili kalecinin, Concepcion takımının formasını giyerken 2004 Aralık ayında Bolivar takımıyla yapılan maçın ardından yapılan kontrollerde kokain kullandığı tespit edilmiş ve daha sonra yapılan testlerde de kokain örnekleri pozitif çıkmasıyla birlikte Peric, Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) tarafından 6 ay futboldan uzaklaştırılmıştı. Çılgın kalecinin skandalları bununla bitmiyor. Peric'in ülkesinde bir TV programı için striptiz barda yarı çıplak şov yapması ülkesi Şili'de uzun süre konuşulmuştu. İnternet sitelerinde uzun süre yer alan ve sahnede sadece iç çamaşırıyla kalan kalecinin bayanlarla yaptığı dans büyük bir kesmin tepkisini çekmişti. Peric'in benzer bir striptiz şovunu takımın soyunma odasında yaptığı da ortaya çıkmıştı.


Öte yandan skandal kaleciyi Gençlerbirliği'nin kasetten izleyerek beğendiği ortaya çıktı. Kaleci arayışlarında bulunan Gençlerbirliği'nin menajerlerden gelen görüntüleri izlediği ve Şilili kalecinin bu şekilde beğenildiği ifade edildi. Prensip anlaşmasına varılan kalecinin yarın Türkiye'ye gelmesi ve transferiyle ilgili nihai kararın verilmesi bekleniyor.